EAST16084AA0
Manufacturer Part Number:
EAST16084AA0
Part of Description:
LED ORANGE CLEAR 2SMD
Color :
Orange
Current - Test :
5mA
Features :
Height (Max) :
0.50mm
Lens Size :
1.60mm x 0.80mm
Millicandela Rating :
20mcd
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
1.60mm L x 0.80mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V