B2612UDNB20D000312U1930
- Manufacturer Part Number:
- B2612UDNB20D000312U1930
- Manufacturer/Brand:
- Harvatek Corporation
- Part of Description:
- 1.6 (L) X 1.5 (W) X 0.55 (H) MM
- Manufacturer :
- Harvatek Corporation
- Product Category :
- LED Indication - Discrete
- Color :
- Blue, Orange
- Configuration :
- Independent
- Current - Test :
- 20mA
- Features :
- Height (Max) :
- 0.65mm
- Lens Color :
- Lens Size :
- 1.50mm x 1.10mm
- Lens Style :
- Rectangle with Flat Top
- Lens Transparency :
- Diffused
- Millicandela Rating :
- 71.5mcd Orange, 71.5mcd Blue
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 0606 (1616 Metric)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.60mm L x 1.50mm W
- Supplier Device Package :
- 0606
- Viewing Angle :
- 140° Orange, 140° Blue
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2V Orange, 3.3V Blue