T1681NG--20C000112U1930
- Manufacturer Part Number:
- T1681NG--20C000112U1930
- Manufacturer/Brand:
- Harvatek Corporation
- Part of Description:
- 3.5(L)X2.7(W)X1.9(H) MM
- Manufacturer :
- Harvatek Corporation
- Product Category :
- LED Indication - Discrete
- Color :
- Green
- Configuration :
- Current - Test :
- 20mA
- Features :
- Height (Max) :
- 2.00mm
- Lens Color :
- Lens Size :
- 2.00mm Dia
- Lens Style :
- Round with Flat Top
- Lens Transparency :
- Clear
- Millicandela Rating :
- 1800mcd
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 4-PLCC
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- Supplier Device Package :
- 4-PLCC
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3.2V