B2601TW--20P000323U1930
- Manufacturer Part Number:
- B2601TW--20P000323U1930
- Manufacturer/Brand:
- Harvatek Corporation
- Part of Description:
- 3.2(L)X1.2(W)X1.1(H) MM WHITE LE
- Manufacturer :
- Harvatek Corporation
- Product Category :
- LED Indication - Discrete
- Color :
- White
- Configuration :
- Current - Test :
- 20mA
- Features :
- Height (Max) :
- 1.20mm
- Lens Color :
- Lens Size :
- 1.20mm
- Lens Style :
- Square with Flat Top
- Lens Transparency :
- Millicandela Rating :
- 200mcd
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 1205 (3212 Metric)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 3.20mm L x 1.20mm W
- Supplier Device Package :
- 1205
- Viewing Angle :
- 130°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3V