B1931NG--20D001114U1930
- Manufacturer Part Number:
- B1931NG--20D001114U1930
- Part of Description:
- LED GREEN DIFFUSED 1608 SMD
- Color :
- Green
- Configuration :
- Current - Test :
- 20mA
- Features :
- Height (Max) :
- 0.50mm
- Lens Color :
- Lens Size :
- 1.00mm x 0.80mm
- Lens Transparency :
- Diffused
- Millicandela Rating :
- 450mcd
- Size / Dimension :
- 1.60mm L x 0.80mm W
- Supplier Device Package :
- 0603
- Viewing Angle :
- 125°, 135°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3.3V