B1931TW--20P000314U1930
- Manufacturer Part Number:
- B1931TW--20P000314U1930
- Manufacturer/Brand:
- Harvatek Corporation
- Part of Description:
- 1.6(L)X0.8(W)X0.4(H) MM WHITE LE
- Manufacturer :
- Harvatek Corporation
- Product Category :
- LED Indication - Discrete
- Color :
- White
- Configuration :
- Current - Test :
- 20mA
- Features :
- Height (Max) :
- 0.50mm
- Lens Color :
- Lens Size :
- 1.00mm x 0.80mm
- Lens Style :
- Rectangle with Flat Top
- Lens Transparency :
- Millicandela Rating :
- 420mcd
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.60mm L x 0.80mm W
- Supplier Device Package :
- 0603
- Viewing Angle :
- 135°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3.2V