B1931NB--20C007614U1930
- Manufacturer Part Number:
- B1931NB--20C007614U1930
- Part of Description:
- LED BLUE CLEAR 1608 SMD
- Color :
- Blue
- Configuration :
- Standard
- Current - Test :
- 20mA
- Features :
- Height (Max) :
- 0.40mm
- Lens Color :
- Colorless
- Lens Size :
- 1.00mm x 0.80mm
- Lens Transparency :
- Clear
- Millicandela Rating :
- 71.5mcd
- Size / Dimension :
- 1.60mm L x 0.80mm W
- Supplier Device Package :
- SMD
- Viewing Angle :
- 125°, 135°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3.3V