155124BS73200
- Manufacturer Part Number:
- 155124BS73200
- Manufacturer/Brand:
- Würth Elektronik
- Part of Description:
- LED BLUE CLEAR 1204 SMD R/A
- Manufacturer :
- Würth Elektronik
- Product Category :
- LED Indication - Discrete
- Color :
- Blue
- Configuration :
- Standard
- Current - Test :
- 20mA
- Features :
- Height (Max) :
- 1.20mm
- Lens Color :
- Colorless
- Lens Size :
- 2.00mm x 1.00mm
- Lens Style :
- Rectangle with Domed Top
- Lens Transparency :
- Clear
- Millicandela Rating :
- 150mcd
- Mounting Type :
- Surface Mount, Right Angle
- Package / Case :
- 2-SMD, Side View
- Size / Dimension :
- 3.20mm L x 1.50mm W
- Supplier Device Package :
- 1204
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3.4V