EAST10052RA1
- Manufacturer Part Number:
- EAST10052RA1
- Part of Description:
- LED RED CLEAR 2SMD
- Color :
- Red
- Current - Test :
- 5mA
- Features :
- Height (Max) :
- 0.25mm
- Lens Size :
- 1.00mm x 0.50mm
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Size / Dimension :
- 1.00mm L x 0.50mm W
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2.05V