SML-P12M2TT86R
- Manufacturer Part Number:
- SML-P12M2TT86R
- Manufacturer/Brand:
- Kionix Inc.
- Part of Description:
- LED GREEN CLEAR 1006 SMD
- Manufacturer :
- Kionix Inc.
- Product Category :
- LED Indication - Discrete
- Color :
- Green
- Configuration :
- Standard
- Current - Test :
- 20mA
- Features :
- Height (Max) :
- 0.25mm
- Lens Color :
- Colorless
- Lens Size :
- 0.60mm
- Lens Style :
- Square with Flat Top
- Lens Transparency :
- Clear
- Millicandela Rating :
- 25mcd
- Package / Case :
- 0402 (1006 Metric)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.00mm L x 0.60mm W
- Supplier Device Package :
- Viewing Angle :
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2.2V