SML-D12Y8WT86
- Manufacturer Part Number:
- SML-D12Y8WT86
- Part of Description:
- LED YELLOW DIFFUSED 0603 SMD
- Color :
- Yellow
- Current - Test :
- 20mA
- Features :
- Height (Max) :
- 0.65mm
- Lens Size :
- 1.20mm x 0.80mm
- Lens Transparency :
- Diffused
- Millicandela Rating :
- 63mcd
- Size / Dimension :
- 1.60mm L x 0.80mm W
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2.2V