17-I250N-M
Manufacturer Part Number:
17-I250N-M
Manufacturer/Brand:
Qualtek
Part of Description:
CBL TIE LOCKING NAT 40LBS 9.84"
Manufacturer :
Qualtek
Product Category :
Cable Ties and Zip Ties
Bundle Diameter :
2.68" (68.00mm)
Color :
Natural
Features :
Length - Actual :
0.820' (250.00mm, 9.84")
Length - Approximate :
9.75"
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Product Status :
Obsolete
Shelf Life :
Shelf Life Start :
Storage/Refrigeration Temperature :
Tensile Strength :
40 lbs (18.14 kg)
Width :
0.141" (3.58mm)