MS8W75T30-Q2
Manufacturer Part Number:
MS8W75T30-Q2
Manufacturer/Brand:
Panduit Corp
Part of Description:
CABLE STRAP STAINLESS STEEL
Manufacturer :
Panduit Corp
Product Category :
Cable Ties and Zip Ties
Bundle Diameter :
8.00" (203.20mm)
Color :
Natural
Features :
Length - Actual :
2.725' (830.58mm)
Length - Approximate :
32.75"
Material :
Stainless Steel 201
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Product Status :
Obsolete
Shelf Life :
Shelf Life Start :
Storage/Refrigeration Temperature :
Tensile Strength :
2400 lbs (1088.62 kg)
Width :
0.750" (19.05mm)