VLMU3510-365-130
- Manufacturer Part Number:
- VLMU3510-365-130
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale Thin Film
- Part of Description:
- LED UV 367NM 700MA SMD
- Manufacturer :
- Vishay Dale Thin Film
- Product Category :
- LED Emitters - Infrared, UV, Visible
- Current - DC Forward (If) (Max) :
- 700mA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Orientation :
- Top View
- Package / Case :
- 2-SMD, No Lead Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- Radiant Intensity (Ie) Min @ If :
- 160mW/sr @ 350mA
- Type :
- Ultraviolet (UV)
- Viewing Angle :
- 130°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 4V