VLMU35CL20-275-120
- Manufacturer Part Number:
- VLMU35CL20-275-120
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale Thin Film
- Part of Description:
- UV-C EMITTER
- Manufacturer :
- Vishay Dale Thin Film
- Product Category :
- LED Emitters - Infrared, UV, Visible
- Current - DC Forward (If) (Max) :
- 30mA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 80°C
- Orientation :
- Top View
- Package / Case :
- 2-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Radiant Intensity (Ie) Min @ If :
- 1.6mW/sr @ 20mA
- Type :
- Ultraviolet (UV)
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 6.8V