TSTA7100
- Manufacturer Part Number:
- TSTA7100
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale Thin Film
- Part of Description:
- EMITTER IR 875NM 100MA TO18
- Manufacturer :
- Vishay Dale Thin Film
- Product Category :
- LED Emitters - Infrared, UV, Visible
- Current - DC Forward (If) (Max) :
- 100mA
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- 100°C (TJ)
- Orientation :
- Top View
- Package / Case :
- TO-18-2 Metal Can
- Product Status :
- Active
- Radiant Intensity (Ie) Min @ If :
- 20mW/sr @ 100mA
- Type :
- Infrared (IR)
- Viewing Angle :
- 10°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 1.4V