MS10X375X15-LS
Manufacturer Part Number:
MS10X375X15-LS
Manufacturer/Brand:
Panduit Corp
Part of Description:
STRAPPING TIE SIL 300LBS 2.917'
Manufacturer :
Panduit Corp
Product Category :
Cable Ties and Zip Ties
Bundle Diameter :
10.00" (254.00mm)
Color :
Silver
Features :
Length - Actual :
2.917' (889.10mm)
Length - Approximate :
35"
Material :
Stainless Steel 304
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Product Status :
Obsolete
Shelf Life :
Shelf Life Start :
Storage/Refrigeration Temperature :
Tensile Strength :
300 lbs (136.08 kg)
Width :
0.375" (9.53mm)