SSTIE-150-7316-HD
- Manufacturer Part Number:
- SSTIE-150-7316-HD
- Manufacturer/Brand:
- Brady Corporation
- Part of Description:
- B7316 STEEL CABLE TIE, 7.90MM X
- Manufacturer :
- Brady Corporation
- Product Category :
- Cable Ties and Zip Ties
- Bundle Diameter :
- Color :
- Silver
- Features :
- Length - Actual :
- 0.492' (150.00mm, 5.91")
- Length - Approximate :
- 6"
- Material :
- Stainless Steel 316
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Product Status :
- Active
- Shelf Life :
- Shelf Life Start :
- Storage/Refrigeration Temperature :
- Tensile Strength :
- Width :
- 0.311" (7.90mm)