RKWDA-32-36-BK
Manufacturer Part Number:
RKWDA-32-36-BK
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
HOOK&LOOP TIE BLACK 3'
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Cable Ties and Zip Ties
Bundle Diameter :
10.51" (267.00mm)
Color :
Black
Features :
Length - Actual :
3.000' (914.40mm)
Length - Approximate :
36"
Material :
Polyamide (PA), Nylon
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Product Status :
Active
Shelf Life :
Shelf Life Start :
Storage/Refrigeration Temperature :
Tensile Strength :
Width :
2.000" (50.80mm)