Q-35-007-BK
- Manufacturer Part Number:
- Q-35-007-BK
- Manufacturer/Brand:
- Rip-Tie
- Part of Description:
- HOOK&LOOP TIE BLACK 3.5" 7PACK
- Manufacturer :
- Rip-Tie
- Product Category :
- Cable Ties and Zip Ties
- Bundle Diameter :
- Color :
- Black
- Features :
- Length - Actual :
- 0.292' (88.90mm, 3.50")
- Length - Approximate :
- 3.5"
- Material :
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Product Status :
- Active
- Shelf Life :
- Shelf Life Start :
- Storage/Refrigeration Temperature :
- Tensile Strength :
- Width :
- 0.250" (6.35mm)