JP131W-L6
- Manufacturer Part Number:
- JP131W-L6
- Manufacturer/Brand:
- Panduit Corp
- Part of Description:
- CBL SPRT J-HOOK BLUE WALL MOUNT
- Manufacturer :
- Panduit Corp
- Product Category :
- Cable Supports and Fasteners
- Adhesive :
- Color :
- Blue
- Features :
- Slotted for Tak-Ty® Cable
- Height :
- 3.330" (84.58mm)
- Length :
- 2.360" (59.94mm)
- Material :
- Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- Material Flammability Rating :
- Material Thickness :
- Mounting Type :
- Wall Mount, Fastener
- Opening Size :
- 1.310" (33.27mm)
- Panel Hole Size :
- Product Status :
- Obsolete
- Type :
- Support, J-Hook
- Type Attributes :
- Width :
- 1.160" (29.46mm)