PC075-H25D-D120
Manufacturer Part Number:
PC075-H25D-D120
Manufacturer/Brand:
Panduit Corp
Part of Description:
CBL CLAMP P-TYPE BLACK PUSH IN
Manufacturer :
Panduit Corp
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Black
Features :
Weather Resistant
Height :
0.949" (24.10mm)
Length :
Material :
Polyamide (PA12), Nylon 12
Material Flammability Rating :
Material Thickness :
Mounting Type :
Push In
Opening Size :
0.750" (19.05mm)
Panel Hole Size :
0.275" ~ 0.288" (6.99mm ~ 7.32mm)
Product Status :
Obsolete
Type :
Clamp, P-Type
Type Attributes :
Width :
0.618" (15.70mm)