BECP75H25-T20
Manufacturer Part Number:
BECP75H25-T20
Manufacturer/Brand:
Panduit Corp
Part of Description:
CBL CLIP WIRE SADDLE BLACK ARROW
Manufacturer :
Panduit Corp
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Black
Features :
Height :
0.970" (24.64mm)
Length :
1.470" (37.34mm)
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-2
Material Thickness :
Mounting Type :
Arrowhead, Winged
Opening Size :
0.750" (19.05mm)
Panel Hole Size :
0.250" (6.35mm)
Product Status :
Obsolete
Type :
Clip, Wire Saddle
Type Attributes :
Side Entry
Width :
0.730" (18.54mm)