COPA-H-23G
Manufacturer Part Number:
COPA-H-23G
Manufacturer/Brand:
Fraenkische USA, LP
Part of Description:
FIPLOCK, CONDUIT SUPPORT ONE-PIE
Manufacturer :
Fraenkische USA, LP
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Gray
Features :
Height :
1.654" (42.00mm)
Length :
1.575" (40.00mm)
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Material Thickness :
Mounting Type :
Fastener
Opening Size :
0.906" (23.00mm)
Panel Hole Size :
0.236" (5.99mm)
Product Status :
Active
Type :
Clip, C-Type
Type Attributes :
Hinged, Locking
Width :
1.516" (38.50mm)