04-12-625-BK
- Manufacturer Part Number:
- 04-12-625-BK
- Manufacturer/Brand:
- All Electronics Hardware Inc
- Part of Description:
- CBL CLIP P-TYPE BLACK FASTENER
- Manufacturer :
- All Electronics Hardware Inc
- Product Category :
- Cable Supports and Fasteners
- Adhesive :
- Color :
- Black
- Features :
- Height :
- Length :
- 1.125" (28.58mm)
- Material :
- Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-2
- Material Thickness :
- 0.080" (2.03mm)
- Mounting Type :
- Fastener
- Opening Size :
- 0.625" (15.88mm)
- Panel Hole Size :
- 0.204" (5.18mm)
- Product Status :
- Active
- Type :
- Clip, P-Type
- Type Attributes :
- Open
- Width :
- 0.500" (12.70mm)