MWSEB-2-19A-RT
Manufacturer Part Number:
MWSEB-2-19A-RT
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
CBL CLIP WIRE SADDLE NATURAL ADH
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Acrylic Based (RMS-15)
Color :
Natural
Features :
Flame Retardant
Height :
0.331" (8.40mm)
Length :
0.370" (9.40mm)
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Material Thickness :
Mounting Type :
Adhesive
Opening Size :
0.190" L x 0.130" H (4.83mm x 3.30mm)
Panel Hole Size :
Product Status :
Active
Type :
Clip, Wire Saddle on Base
Type Attributes :
Micro
Width :
0.370" (9.40mm)