BF3240-UV1
- Manufacturer Part Number:
- BF3240-UV1
- Manufacturer/Brand:
- JKL Components Corp.
- Part of Description:
- CCFL UV LAMP 1150V 5MA 3X240MM
- Manufacturer :
- JKL Components Corp.
- Product Category :
- Lamps - Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV
- Current :
- 5 mA
- Output :
- 1600µW, cm2 @ 1"
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 3.0mm x 240mm
- Type :
- CCFL, Ultraviolet (UV) Narrow Spectrum
- Voltage :
- 1150V (Start), 500V (Operating)