22SL0375ADCLIP
Manufacturer Part Number:
22SL0375ADCLIP
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
CBL CORRUGATED CLIP BLACK ADH
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Black
Features :
Height :
0.666" (16.92mm)
Length :
0.750" (19.05mm)
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
Material Thickness :
Mounting Type :
Opening Size :
0.375" (9.53mm)
Panel Hole Size :
0.540" (13.72mm)
Product Status :
Active
Type :
Clip, Conduit
Type Attributes :
Width :
0.750" (19.05mm)