OFNS16-S9.5M-01
Manufacturer Part Number:
OFNS16-S9.5M-01
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
CBL CLIP WIRE SADDLE NAT ARROW
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Natural
Features :
Height :
1.350" (34.29mm)
Length :
1.350" (34.29mm)
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-2
Material Thickness :
Mounting Type :
Arrowhead
Opening Size :
1.130" L x 0.990" H (28.70mm x 25.15mm)
Panel Hole Size :
0.374" (9.50mm), Square
Product Status :
Active
Type :
Clip, Wire Saddle
Type Attributes :
Round
Width :
0.270" (6.86mm)