FTLX3613M316
Manufacturer Part Number:
FTLX3613M316
Manufacturer/Brand:
Finisar Corporation
Part of Description:
TXRX DWDM EML 100GHZ C-BAND XFP
Manufacturer :
Finisar Corporation
Product Category :
Fiber Optics - Transceiver Modules
Applications :
Fibre Channel Links
Connector Type :
LC Duplex
Data Rate :
9.95 ~ 11.3Gbps
Mounting Type :
Pluggable, XFP
Product Status :
Obsolete
Voltage - Supply :
3.3V, 5V