JP75SBC50RB-L20
Manufacturer Part Number:
JP75SBC50RB-L20
Manufacturer/Brand:
Panduit Corp
Part of Description:
CBL SUPPORT J-HOOK BLACK BEAM
Manufacturer :
Panduit Corp
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Black
Features :
360° Rotation, Slotted for Tak-Ty® Cable
Height :
4.638" (117.81mm)
Length :
3.240" (82.30mm)
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6; Steel
Material Flammability Rating :
Material Thickness :
Mounting Type :
Beam Mount, Fastener
Opening Size :
0.750" (19.05mm)
Panel Hole Size :
Product Status :
Active
Type :
Support, J-Hook
Type Attributes :
Width :
1.160" (29.46mm)