22AAWC390490
Manufacturer Part Number:
22AAWC390490
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
CBL CLIP C-TYPE BLACK ADHESIVE
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Black
Features :
Height :
Length :
1.281" (32.54mm)
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-2
Material Thickness :
0.078" (1.98mm)
Mounting Type :
Adhesive
Opening Size :
0.390" ~ 0.485" (9.90mm ~ 12.32mm)
Panel Hole Size :
Product Status :
Active
Type :
Clip, C-Type
Type Attributes :
Locking, Round
Width :
0.750" (19.05mm)