LWC19-H25-M14
Manufacturer Part Number:
LWC19-H25-M14
Manufacturer/Brand:
Panduit Corp
Part of Description:
CBL CLIP WIRE SADDLE GRAY ARROW
Manufacturer :
Panduit Corp
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Gray
Features :
Height :
0.410" (10.41mm)
Length :
0.850" (21.59mm)
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-2
Material Thickness :
Mounting Type :
Arrowhead, Winged
Opening Size :
0.190" (4.83mm)
Panel Hole Size :
0.187" ~ 0.250" (4.75mm ~ 6.35mm)
Product Status :
Active
Type :
Clip, Wire Saddle on Base
Type Attributes :
Locking, Round
Width :
0.510" (12.95mm)