22HDCC4220
Manufacturer Part Number:
22HDCC4220
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
CBL CLIP U-TYPE NATURAL HD
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Natural
Features :
Height :
Length :
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-2
Material Thickness :
Mounting Type :
Opening Size :
0.422" (10.72mm)
Panel Hole Size :
0.203" (5.16mm)
Product Status :
Active
Type :
Clip, U-Type
Type Attributes :
Width :
0.980" (24.89mm)