22CC50D0875B
Manufacturer Part Number:
22CC50D0875B
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
CBL CLAMP P-TYPE BLACK FASTENER
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Black
Features :
Height :
Length :
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-2
Material Thickness :
0.050" (1.27mm)
Mounting Type :
Fastener
Opening Size :
0.875" (22.23mm)
Panel Hole Size :
0.203" (5.16mm)
Product Status :
Active
Type :
Clamp, P-Type
Type Attributes :
Width :
0.500" (12.70mm)