WCK-460-01A-RT
Manufacturer Part Number:
WCK-460-01A-RT
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
CBL CLIP C-TYPE NATURAL ADHESIVE
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Acrylic Based (RMS-15)
Color :
Natural
Features :
Height :
0.460" (11.68mm)
Length :
0.990" (25.15mm)
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-2
Material Thickness :
Mounting Type :
Adhesive
Opening Size :
0.450" L x 0.280" H (11.43mm x 7.11mm)
Panel Hole Size :
Product Status :
Active
Type :
Clip, C-Type
Type Attributes :
Width :
0.990" (25.14mm)