22AWC00440
Manufacturer Part Number:
22AWC00440
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
CBL CLIP C-TYPE NATURAL ADHESIVE
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Natural
Features :
Height :
0.440" (11.18mm)
Length :
0.625" (15.88mm)
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-2
Material Thickness :
0.310" (7.87mm)
Mounting Type :
Adhesive
Opening Size :
0.460" (11.68mm)
Panel Hole Size :
Product Status :
Active
Type :
Clip, C-Type
Type Attributes :
Locking, Round
Width :
0.250" (6.35mm)