WHC-750-01BK
Manufacturer Part Number:
WHC-750-01BK
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
CABLE CLAMP - SCREW MOUNT, WIRE
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Black
Features :
Height :
Length :
1.281" (32.54mm)
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-2
Material Thickness :
0.090" (2.29mm)
Mounting Type :
Fastener
Opening Size :
0.750" (19.05mm)
Panel Hole Size :
0.204" (5.18mm)
Product Status :
Active
Type :
Clip, P-Type
Type Attributes :
Open
Width :
0.500" (12.70mm)