GMA24IB88
- Manufacturer Part Number:
- GMA24IB88
- Manufacturer/Brand:
- QT Brightek (QTB)
- Part of Description:
- 2.4" 8X8 DOT MATRIX ANODE COLUMN
- Manufacturer :
- QT Brightek (QTB)
- Product Category :
- Display Modules - LED Dot Matrix and Cluster
- Color :
- Blue
- Configuration :
- 8 x 8
- Interface :
- Internal Connection :
- Common Cathode Row, Common Anode Column
- Millicandela Rating :
- 160mcd
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.37" L x 2.37" W x 0.36" H (60.20mm x 60.20mm x 9.20mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3V