HCMU04C13-M20
Manufacturer Part Number:
HCMU04C13-M20
Manufacturer/Brand:
Panduit Corp
Part of Description:
CBL CLIP WIRE SADDLE BLACK ARROW
Manufacturer :
Panduit Corp
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Black
Features :
Height :
0.728" (18.50mm)
Length :
0.925" (23.50mm)
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
Material Thickness :
Mounting Type :
Arrowhead, Cupped
Opening Size :
0.157" ~ 0.512" (4.00mm ~ 13.00mm)
Panel Hole Size :
0.248" ~ 0.260" (6.30mm ~ 6.60mm)
Product Status :
Active
Type :
Clip, Wire Saddle
Type Attributes :
Side Entry, Webbed
Width :
0.394" (10.00mm)