XZFABBA10C2
- Manufacturer Part Number:
- XZFABBA10C2
- Manufacturer/Brand:
- SunLED
- Part of Description:
- DISPLAY 14SEG 0.4" DBL BLU 32SMD
- Manufacturer :
- SunLED
- Product Category :
- Display Modules - LED Character and Numeric
- Color :
- Blue
- Common Pin :
- Common Cathode
- Current - Test :
- 10mA
- Digit/Alpha Size :
- 0.40" (10.16mm)
- Display Format :
- Display Type :
- 14-Segment, Alphanumeric
- Millicandela Rating :
- 6mcd
- Number of Characters :
- 2
- Package / Case :
- 32-SMD, No Lead
- Power Dissipation (Max) :
- 120mW
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.748" H x 0.740" W x 0.148" D (19.00mm x 18.80mm x 3.75mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3.05V