CCS31-S8-M0
Manufacturer Part Number:
CCS31-S8-M0
Manufacturer/Brand:
Panduit Corp
Part of Description:
CBL CLIP P-TYPE BLACK FASTENER
Manufacturer :
Panduit Corp
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Black
Features :
Weather Resistant
Height :
Length :
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-2
Material Thickness :
0.050" (1.27mm)
Mounting Type :
Fastener
Opening Size :
0.310" (7.87mm)
Panel Hole Size :
0.167" (4.24mm)
Product Status :
Active
Type :
Clip, P-Type
Type Attributes :
Width :
0.370" (9.40mm)