MWSLT-1-19
Manufacturer Part Number:
MWSLT-1-19
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
CBL CLIP WIRE SADDLE NAT PUSH IN
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Natural
Features :
Flame Retardant
Height :
0.190" (4.83mm)
Length :
0.340" (8.64mm)
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Material Thickness :
Mounting Type :
Push In
Opening Size :
0.190" L x 0.100" H (4.83mm x 2.54mm)
Panel Hole Size :
0.067" (1.70mm)
Product Status :
Active
Type :
Clip, Wire Saddle
Type Attributes :
Hinged, Micro, Top Lock
Width :
0.080" (2.03mm)