CCH38-S10-C
- Manufacturer Part Number:
- CCH38-S10-C
- Manufacturer/Brand:
- Panduit Corp
- Part of Description:
- CBL CLAMP P-TYPE NAT FASTENER
- Manufacturer :
- Panduit Corp
- Product Category :
- Cable Supports and Fasteners
- Adhesive :
- Color :
- Natural
- Features :
- Height :
- Length :
- Material :
- Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-2
- Material Thickness :
- 0.050" (1.27mm)
- Mounting Type :
- Fastener
- Opening Size :
- 0.380" (9.65mm)
- Panel Hole Size :
- 0.203" (5.16mm)
- Product Status :
- Active
- Type :
- Clamp, P-Type
- Type Attributes :
- Width :
- 0.500" (12.70mm)