WHC-125-01
- Manufacturer Part Number:
- WHC-125-01
- Manufacturer/Brand:
- Essentra Components
- Part of Description:
- CBL CLIP P-TYPE NATURAL FASTENER
- Manufacturer :
- Essentra Components
- Product Category :
- Cable Supports and Fasteners
- Adhesive :
- Color :
- Natural
- Features :
- Height :
- Length :
- 0.750" (19.05mm)
- Material :
- Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-2
- Material Thickness :
- 0.050" (1.27mm)
- Mounting Type :
- Fastener
- Opening Size :
- 0.125" (3.18mm)
- Panel Hole Size :
- 0.156" (3.96mm)
- Product Status :
- Active
- Type :
- Clip, P-Type
- Type Attributes :
- Open
- Width :
- 0.330" (8.40mm)