EXWHC2-500-01
- Manufacturer Part Number:
- EXWHC2-500-01
- Manufacturer/Brand:
- Essentra Components
- Part of Description:
- CBL CLIP P-TYPE NATURAL FASTENER
- Manufacturer :
- Essentra Components
- Product Category :
- Cable Supports and Fasteners
- Adhesive :
- Color :
- Natural
- Features :
- Height :
- Length :
- 1.181" (30.00mm)
- Material :
- Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-2
- Material Thickness :
- 0.063" (1.60mm)
- Mounting Type :
- Fastener
- Opening Size :
- 0.500" (12.70mm)
- Panel Hole Size :
- 0.157" (4.00mm)
- Product Status :
- Active
- Type :
- Clip, P-Type
- Type Attributes :
- Locking, Round
- Width :
- 0.394" (10.00mm)