QBSS200R
- Manufacturer Part Number:
- QBSS200R
- Part of Description:
- DISPLAY 7-SEG 0.2" SGL RED 10SMD
- Color :
- Red
- Common Pin :
- Common Anode
- Current - Test :
- 20mA
- Digit/Alpha Size :
- 0.20" (5.08mm)
- Millicandela Rating :
- 20mcd
- Package / Case :
- 10-SMD, No Lead
- Power Dissipation (Max) :
- 70mW
- Size / Dimension :
- 0.393" H x 0.283" W x 0.086" D (10.00mm x 7.20mm x 2.20mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2V