22SCP375132A
- Manufacturer Part Number:
- 22SCP375132A
- Manufacturer/Brand:
- Essentra Components
- Part of Description:
- CBL CLIP SPRING NATURAL FASTENER
- Manufacturer :
- Essentra Components
- Product Category :
- Cable Supports and Fasteners
- Adhesive :
- Color :
- Natural
- Features :
- Height :
- 0.265" (6.73mm)
- Length :
- 1.312" (33.33mm)
- Material :
- Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-2
- Material Thickness :
- 0.060" (1.52mm)
- Mounting Type :
- Fastener
- Opening Size :
- Panel Hole Size :
- 0.179" (4.55mm)
- Product Status :
- Active
- Type :
- Clip, Spring
- Type Attributes :
- Width :
- 0.375" (9.53mm)