QBS39IB1
- Manufacturer Part Number:
- QBS39IB1
- Part of Description:
- DISPLAY 7SEG 0.39" SGL BLU 10DIP
- Color :
- Blue
- Common Pin :
- Common Cathode
- Current - Test :
- 20mA
- Digit/Alpha Size :
- 0.39" (10.00mm)
- Millicandela Rating :
- 40mcd
- Package / Case :
- 10-DIP (0.300", 7.62mm)
- Power Dissipation (Max) :
- 120mW
- Size / Dimension :
- 0.512" H x 0.394" W x 0.276" D (13.00mm x 10.00mm x 7.00mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3.2V