OS128064PK27MY0B00
- Manufacturer Part Number:
- OS128064PK27MY0B00
- Manufacturer/Brand:
- ams OSRAM
- Part of Description:
- DISPLAY OLED 128X64 2.7" YELLOW
- Manufacturer :
- ams OSRAM
- Product Category :
- Display Modules - LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Black
- Backlight :
- Without Backlight
- Controller Type :
- Diagonal Screen Size :
- 2.7" (68.58mm)
- Display Mode :
- Display Type :
- OLED - Passive Matrix
- Dot Pixels :
- 128 x 64
- Graphics Color :
- Yellow
- Interface :
- Parallel/Serial
- Product Status :
- Obsolete
- Touchscreen :
- Viewing Area :
- 61.41mm W x 30.69mm H